KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16118024
*
nr 1611 8024
Alessandro Rhodin
(1897-1971), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 32x51 cm
Kondition: slitage
Alessandro (Alexandro) Rhodin, svensk bildkonstnär född 1897 i Stockholm, död 1971.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 19:22:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 10:24:24
1
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Alessandro Rhodin
Alessandro (Alexandro) Rhodin, svensk bildkonstnär född 1897 i Stockholm, död 1971.
Läs mer om Alessandro Rhodin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alessandro rhodin olja olja på duk oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Alessandro Rhodin
Kondition: slitage
Alessandro (Alexandro) Rhodin, svensk bildkonstnär född 1897 i Stockholm, död 1971.
Läs mer om Alessandro Rhodin
nr 1611 8024
Alessandro Rhodin
(1897-1971), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 32x51 cm
Kondition: slitage
Alessandro (Alexandro) Rhodin, svensk bildkonstnär född 1897 i Stockholm, död 1971.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 10:24:24 | 1 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Alessandro Rhodin
Alessandro (Alexandro) Rhodin, svensk bildkonstnär född 1897 i Stockholm, död 1971.Läs mer om Alessandro Rhodin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alessandro rhodin olja olja på duk oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41